Witajcie! :)

Już wiemy, że obóz się odbędzie, baza będzie otwarta, my też się przygotowujemy. Zostało mało czasu, dlatego prosimy o szybkie decyzje, przymujemy już wpłaty za obóz.
Lada chwila na naszej stronie pojawią się szczegóły dotyczące zmian w pracy podczas letniego wypoczynku tak aby wszysko odbyło się zgodnie z zaleceniami rządu i z jak najmniejszym ryzykiem związanym z Covid 19.
Namawiajcie znajomych i szykujmy się na kolejną przygodę w Krzeczkowie !!!

Zapraszamy!

Zmiany związane z realizacją wytycznych odnośnie organizacji wypoczynku w sytuacji epidemii Covid 19:

Tych zmian będzie sporo. I w tym miejscu będziemy na bieżąco dopisywać kolejne nasze przemyślenia - decyzje związane z organizacją obozu. To ważne by było jak najbezpieczniej. Musimy jednak zaznaczyć, że całkowitej pewności nie możemy mieć, nawet przy dołożeniu wszelkich starań ciągle istnieje ryzyko zarażenia się wirusem.

 • Zobowiązania-oświadczenia zdrowotne i Covid 19 - kolonia-obóz" mają być podpisane w dniu wyjazdu ponieważ zawierają oświadczenie o tym, że dziecko przez 14 dni wcześniej nie miało objawów ani kontaktu z wirusem i osobami chorymi lub na kwarantannie.
 • ZMIENIAMY MIEJSCE STARTU!!!
  STADION!!! Przy Wzgórzu Andersa w dniu wjazdów na kolonie jest tłum ludzi w związku z tym zmieniamy miejsce startu na bardziej przestronne - parking przy Stadionie (na rogu ulic Pilczyckiej i Drzymały)
 • musimy zmienić program obozu i zrezygnować z wycieczek poza nasz las
 • podczas obozu nie może być odwiedzin (przez 2 tygodnie będziemy odizolowani od świata i takie odwiedziny mogłyby nam przynieść z zewnątrz wirusa)
 • dzieci jadące na obóz muszą być zdrowe, dzieci chore bedą musiały być odbierane z obozu w ciągu 12 godzin
 • dzieci które miały kontakt z osobą zarażoną w ciagu ostatnich 14 dni przed obozem - nie mogą na niego pojechać
 • musimy przygotować nowe dokumenty, prawdopodobnie ukaże się oficjalny wzór nowej karty obozowej, konieczne będą nowe oświadczenia co do stanu zdrowia dziecka
 • na obozie w namiotach będzie zmniejszona ilość osób (większa przestrzeń na osobę)
 • czeka nas częste mycie rąk, odkażanie rąk oraz sprzętów, których bedziemy używali, w zwiazku z tym niezależnie od środków odkażajacych, które my zapewnimy - prosimy aby każde dziecko było wyposażone w osobisty płyn do odkażania w bezpiecznym dozowniku
 • musimy opracować nowy regulain obozu oraz regulaminy odnośnie zachowania sie na poszczególnych atrakcjach obozu np na boisku do siatkówki, małpim gaju, żaglówce a nawet w toaletach (tak - toaleta też bywa jedną z atrakcji - kto był - ten pamięta)
 • musimy też zrezygnować z przejażdżek quadami (było to organizowane przez ludzi z zewnątrz co jest w tej chwili niedopuszczalne), za to wydłużymy czas zajęć żeglarskich
 • to na pewno nie wszystko - kolejne nasze przemyślenia będziemy tu umieszczać na bieżąco
 • aktualne dokumenty są do pobrania na dole strony;Kolonia pod namiotami w Krzeczkowie:
turnusy: 01.07.-14.07.2020
cena: 1500 zł

Piękny wysoki las, Niesłysz - jedno z najczystszych jezior w Polsce i mnóstwo atrakcji... Na naszych kolonistów czekają zajęcia żeglarskie, zjazdy linowe, zabawy w "małpim gaju", strzeżone kąpielisko, kajaki i rowery wodne, dzień sportu, leąne dyskoteki, gry terenowe, podchody, wieczory z gitarą i śpiewaniem - słowem - wielka przygoda. Kadra wychowawców to młodzi, odpowiedzialni ludzie, pełni pomysłów i zapału do prowadzonych zajęć. Zakwaterowanie jest w dużych wygodnych namiotach (4 osoby w 10 - osobowym namiocie), na łóżkach z materacami. Na miejscu jest murowana stołówka, prysznice, gabinet lekarski i strzeżone kąpielisko.

Obóz survivalowy:
turnus: 01.07.-14.07.2020
cena: 1600 zł

Nasze obozy survivalowe mają charakter traperskiej przygody. Mieszkamy w lesie w dużych namiotach i staramy się ten las poznać, być blisko przyrody. Jednocześnie będziemy korzystać z najciekawszych zajęć programowych podstawowej kolonii - takich jak zajęcia linowe, żeglarstwo czy dzień sportu. Chcemy by nasi survivalowcy nabrali samodzielności, by potrafili bezpiecznie rozpalić ogień niezależnie od pogody, żeby umieli przyrządzić sobie coś do zjedzenia w leśnych warunkach. Spędzimy noc w zbudowanych wspólnie szałasach, nauczymy się skradać i stać na warcie. Nasze zajęcia są jednak niemilitarne. Nie będziemy więc udawać żołnierzy i czołgać się w błocie z atrapami karabinów. W zamian - proponujemy gry terenowe i bliski kontakt z przyrodą. Dodatkową atrakcją będzie spływ kajakowy połączony z 2-dniową wyprawą.

Ze względu na specyfikę zajęć obozu survivalowego - zapraszamy dzieci od 12 roku życia.

Ze względu na zagrożenie Covid 19 będziemy musieli nieco zmienić plan obozu - prawdopodobnie nasza wyprawa odbędzie się "na miejscu" - czyli nasze całkiem spore jezioro i ogromne lasy wokół, ale to z pewnością nie umniejszy jej survivalowego charakteru. Mamy kilka ciekawych pomysłów - jak na przykład nocleg na wyspie. Jednak o szczegółach zdecydujemy w póŸniejszym czasie. Na pewno bedzie super :)


Spływ kajakowy "Wyprawa"
(opcja dodatkowa dla zwykłej kolonii) 150zł:

"Wyprawa" będzie organizowana jako opcja dodatkowa (dla"Survivalu" bez dodatkowych opłat, jako element programu). Na uczestników czeka wielka przygoda. Przed nami dwudniowa wyprawa z noclegiem "w leśnych ostępach" (no troszkę przesadziłem :), ale na uroczej leśnej polance).

Ze względu na zagrożenie Covid 19 będziemy musieli nieco zmienić plan obozu - prawdopodobnie nasza wyprawa odbędzie się "na miejscu" - czyli nasze całkiem spore jezioro i ogromne lasy wokół, ale to z pewnością nie umniejszy jej survivalowego charakteru. Mamy kilka ciekawych pomysłów - jak na przykład nocleg na wyspie. Jednak o szczegółach zdecydujemy w póŸniejszym czasie. Na pewno bedzie super :)


Nasze obozowe przygody w fotograficznym skrócie.

Kliknij zdjęcie - po więcej wspomnień. Zapraszamy!

(więcej zdjęć w dziale galerie)

nasz obóz...dzień pirackileśna dyskoteka
gry terenowepyszne były kiełbaski...kajakowe szaleństwa
trochę wody dla ochłodykonisiejazda quadami
człowiek, wiatr i woda...żeglarskie przygodysurvival - wyprawa na wyspę
olimpiada obozowawieczorne śpiewanie"małpi" gaj i wspinaczka
walka na palustrzelanie z łukuZapewniamy:
- przejazd autokarem,
- zakwaterowanie w 10-os. namiotach- po 4 osób w namiocie,
- pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie),
- opiekę wykwalifikowanych wychowawców (jesteśmy instruktorami harcerskimi,
a każdy z nas dzięki niezwykłej osobowości i własnym pasjom, potrafi łatwo zjednać sobie przychylność podopiecznych),
- ciekawy program zajęć,
- ubezpieczenie,
- opiekę medyczną na miejscu,
- organizację spotkania poobozowego,
- komplet zdjęć z wyjazdu na płycie CD,
- moc niezapomnianych wrażeń,
- no i pogodę..., na pewno będzie! :-)

Copyrights (C) GEODA 2005 B.Krygicz